Rozpočet

Na této stránce najdete aktualizované informace o tom, kolik jsme zatím utratili. Snad to některým pomůže při příštím plánování cest do stejných či podobných zemí.

Taky doufám, že už nebudu muset nikomu vysvětlovat, jak je možné ve školství vydělat na cestu kolem světa a nekrást. Jak vidíte, cestovat lze i velmi levně. Vlastně je to o dost levnější, než zůstat doma.

Poznámka: Za výrazně snížené náklady na ubytování vděčíme hlavně lidem registrovaným na Couchsurfingu.

12 komentářů u „Rozpočet

 1. Ahoj,

  rád bych se vás zeptal na cestovní pojištění,které jste měli na cestu uzavřené.
  Poslali by jste mi prosím odkaz na konkrétní pojištění,které jste měli na roční cestu uzavřené?Jak jste vyhledávali levné lety ve světě?(na kterých int. stránkách?).
  Předem vám moc děkuji za odpověď.
  Před 2 týdny jsme vás viděli v Letňanech na festivalu a moc nám to pomohlo při plánování naší cesty.Ještě jednou díky(o:

  David

  • Jsme rádi, že jsme snad někomu pomohli. Na iDnes zrovna vychází seriál o levných letenkách/cestování. Dá se s tím většinou souhlasit a dobré je prostudovat i diskusi pod články.

   Co se týče pojistky, tak byl postup podobný. Nejdřív srovnávače a různí přeprodejci pojištění. Pak nám z toho vylezla Uniqa. Nebyla sice úplně nejlevnější, ale parametry byly OK. A na svých stránkách má slevu. A k tomu měli i akci na FB. A šlo to udělat ještě levněji, protože za jednu pojistku poskytli slevu na pojistku další…tzn. mohli jsme si nasčítat tři slevy.

   Jestli máte čas a chuť prezentovat své cesty, pokuste se pojišťoven zeptat. Třeba dostanete sponzorský dar…

  • Ještě připomenu, že když jedete na více než 6 měsíců, tak se můžete odhlásit ze zdravotního pojištění v ČR. Po návratu jenom doložíte cestovní pojistku.

 2. Ahoj, plánujeme asi měsíční cestu do Asie, konkrétněji tedy hlavně Čínu a hledáme už teď letenky na podzim. V podstatě jakékoliv-kamkoliv s tím, že pak už je snadnější přepravovat se v rámci regionu vcelku levně. Nemůžeme najít žádné jakš takž levné varianty kamkoliv na východ/jih Číny nebo třeba i na Taiwan. Nemáte nějaký tip, klidně i na složený let z několika destinací? Zkoušeli jsme si brát i příklad z Vás a prozkoumávali Pegasus, AA apod… ale cenu kolem 16-18 tisíc za osobu to vyhodí pokaždé. Už začínáme zápasit s myšlenkou koupě na last minute letenek pár dnů/týdnů před..Díky/

 3. Velmi zajímavý přehled nákladů. Taky bych někdy rád podnikl cestu kolem světa. Aktuálně se na ni snažím vydělávat na Zélandu 🙂 První věc co jsem si všiml, že vám tam chybí v přehledu letenka Honolulu-New York. Druhá věc, která mě zarazila jsou náklady právě na Zélandu. Nevím, jestli ceny tak poskočily, nebo co jste dělali, ale 12,75 na osobu na den je šíleně málo. Free camp už je skoro všude zakázaný a nejlevnější kemp co je, tak za 6 dolarů, ale spíše víc. Couchsurfing asi taky hodně ušetří, ale ne vždy se podaří někoho najít (z vlastní zkušenosti). Naše dlouhodobé náklady na jídlo na NZ jsou kolem 13 dolarů na osobu a to máme ještě štěstí, že tu máme Pak n Save, který je ze všech supermarketů s jídlem nejlevnější.

  • Ahoj,
   pokusím se odpovědět na všechno. Vydělat na Zélandu se snad už dá. V době naší poslední cesty byl NZD za 13 Kč, dnes je za 17,50 Kč. To snad částečně odpoví na Tvou otázku ohledně změny cen.

   1. Na začátku tabulky jsou international flights. Letenky Honolulu-Lihue-San Jose a LA-NYC jsou započítány v položce Transport u USA.
   2. Na NZ jsme hodně vařili. Nakupovali skoro exkluzivně v Pak-n-Save. Venku jsme jedli max. Fush-n-Chups u Číňanů, Domino pizzu a Meat Pies v akcích. Jednou dokonce v restauraci s kuponem Groupon.
   3. Free camp je zakázaný, ale chce to pořádně nastudovat zákon. Ano, když máš auto a jsi na parkovišti, tak to nejde a velmi dobře chápu, proč to tak je. Když stopuješ a jsi schopen odejít do lesa, nemáš problém. Stejně jsme ale spali hlavně ve stanu a na chatách (s roční permanentkou a mimo sezonu).
   4. CouchSurfing nám fungoval výborně. To víš, jsme pár s dobrými referencemi. Doma jsme dost hostili. Na cestách se to pak hodně vyplatí. V hostelu jsem za tři měsíce na NZ spali jen dvě noci.
   5. Stop byl taky super. Mezi ostrovy jsme přeletěli za 38 NZD, autobusem jeli snad jenom jednou. Za dolar.
   6. Ano, 13 NZD je málo, ale netrpěli jsme. Spíše jsme si vybírali levnou zábavu. Tj. dlouhodobý tramping v horách. Hospody máme doma. Adrenalinové sporty nás nezajímají, turistické atrakce ještě méně. Ale na Rugby jsme byli. Samozřejmě byla vstupenka v akci za 10 NZD. A zaplatili jsme si i drahý trajekt na Stewart Island. Cenu jsme ale „rozpustili“ díky 14dennímu treku.
   7. Šlo to i levněji, když jsem tam byl sám.
   8. Nejde přeci o to, jak málo to bude stát. Užij si to podle svých představ. Čím levnější to budeš chtít, tím víc musíš hledat, plánovat, optimalizovat a počítat. Mě to bavilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *