Pozdrav z Kundasangu

Zdravíme vás z podhůří nejvyšší hory v jihovýchodní Asii. Našimi hostiteli jsou Yong a Lili, kteří vlastní malý hotýlek ve vsi nedaleko Kundasangu. Užíváme si opravdového luxusu. Spolu s dalším párem couchsurferů (cyklisté, sedm let na cestě) obýváme malý domeček s výhledem na Mt. Kinabalu. V příkopech tu rostou orchideje a je velmi pravděpodobné, že některé z nich jsou lokální endemity. Večer se tu potulují obří brouci a pestrobarevné můry. Také tu je příjemné klima. Po třech horkých dnech v Kota Kinabalu, je zdejší chladný vzduch velmi osvěžující. Zítra ale nejspíš pojedeme zpět do rozpálené nížiny, směrem na jih. Naším dalším cílem bude Tenom, kde chceme navštívit „Agricultural Park“.

Tchaj-wan, sladký Tchaj-wan

Neodpustíme si ještě jeden chvalozpěv na ostrov tvaru sladké brambory. Na našem poměrně snadném a příjemném cestování po Tchaj-wanu se velkou měrou podíleli příjemní lidé, které jsme potkávali. Místní aboriginci jsou příbuzní s Maori a dalšími polynézskymi národy. Velké části obyvatel ostrova koluje v žilách více či méně domorodé krve. To pravděpodobně přispívá k jejich příjemné povaze a humoru. Na stopu se nám nejednou stalo, že nás řidič zavezl přesně tam, kam jsme potřebovali, přestože si sám zajel. Navíc nám ještě nabalil nějakou svačinu.

Ilha Formosa

IMG_1815.JPG

V šestnáctém století jeli kolem Tchaj-wanu Portugalci a pro ně nový kus země pojmenovali „Ilha Formosa“, Krásný ostrov. Měli pravdu. Tchaj-wan je opravdu krásný. My jsme si všech jeho krás naplno užívali celých šest týdnů. Zvládli jsme ostrov objet dvakrát dokola a na některá místa se podívat opakovaně.

Celý příspěvek