Pozdrav od Protinožců

Možná víte, že se nám trochu zkomplikovala naše cesta z Malajsie na Nový Zéland a museli jsme se proto zastavit na šest dní v Austrálii. Týden je na celý kontinent dost málo, ale i přesto jsme si návštěvu u Protinožců užili.


Přiletěli jsme do Gold Coast, což je město, které zaujme možná tak surfery, milovníky povalování se na pláži a nadšence do mrakodrapů. Naštěstí si nás vzala domů prima paní učitelka a my měli čas na aklimatizaci. Na jižní polokouli teď totiž panuje zima. V Gold Coast bylo přes den 20 °C a v noci to kleslo pod deset. Také jsme se velice rychle museli srovnat s cenami a „zapadni“ kulturou.
Po dvou dnech jsme se přesunuli do Brisbane, kde nás čekali Bill a Ruth, které jsme před rokem hostili doma. Bylo to jako být na chvilku doma. Já si dokonce na jeden den zalezla s rýmičkou do postele (a Peterko cumel rano na fotbal s Portugalskem).

Po prováleném a prointernetovaném dni jsme se rozhodli vyrazit na blízký Stradbroke Island. Tam se nám předvedla Austrálie v plné kráse. Nejen, že jsme viděli klokany, ale kolem ostrova plavali delfíni, manty skákaly nad hladinu a připlavala se na nás mrknout i želva. Vrcholným zážitkem ale byly velryby, které plavaly blízko u břehu. Během dne jsme jich viděli kolem dvaceti a předváděly všechno, co umí. Plácání ploutvemi, vyfukování gejzírů a skákání nad hladinu. Stredbroke Island je jedno z nejlepších míst na planetě, kde můžete ze břehu pozorovat velryby. A ručím vám za to, že si to užijete.
Sotva jsme se srovnali s australskou zimou, čekal nás přesun na Nový Zéland a pokles teploty k nule. Ale o tom v příštím článku.

Klara

Příspěvek byl publikován v rubrice Austrálie a jeho autorem je Peter Michalčík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *