Pozdrav z Kundasangu

Zdravíme vás z podhůří nejvyšší hory v jihovýchodní Asii. Našimi hostiteli jsou Yong a Lili, kteří vlastní malý hotýlek ve vsi nedaleko Kundasangu. Užíváme si opravdového luxusu. Spolu s dalším párem couchsurferů (cyklisté, sedm let na cestě) obýváme malý domeček s výhledem na Mt. Kinabalu. V příkopech tu rostou orchideje a je velmi pravděpodobné, že některé z nich jsou lokální endemity. Večer se tu potulují obří brouci a pestrobarevné můry. Také tu je příjemné klima. Po třech horkých dnech v Kota Kinabalu, je zdejší chladný vzduch velmi osvěžující. Zítra ale nejspíš pojedeme zpět do rozpálené nížiny, směrem na jih. Naším dalším cílem bude Tenom, kde chceme navštívit „Agricultural Park“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Malajsie a jeho autorem je Peter Michalčík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Pozdrav z Kundasangu

  1. To zni jako napul cesty do raje…(i kdyz tedy ne podle toho nazvu). 7 let na ceste? To by stalo za vec jim venovat jeden clanek, urcite maji spoustu pribehu, co? V Cesku asi nebyli, jinak by uz asi sli pesky pocitam.

    • Jojo, bylo tam krásně. Richard a Stani mají vlastní web http://www.velomad.com. Určitě tam najdeš veselé historky z cest. Rochardovi ukradli kolo v Rusku, ale naštěstí se po týdnu našlo. Stani (Stanislava) má maminku Češku, tak asi ví, jak to u nás chodí 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *