Pod Horou osudu

Po nasycení se kulturou ve Wellingtonu jsme se nechali vysadit u Národního parku Tongariro. Původně jsme si chtěli projít Tongariro CrossingRoud the Mountain Track. Sopka Tongariro se ale rozhodla, že po 150 letech buchne. Balvan vymrštěný z vulkánu zasáhl jednu z chat na treku a sever okruhu zasypal popel. Kolem hory Ruapehu prý dlouho nikdo nešel, padal sníh a DOC nám při telefonické konzultaci nedoporučil okruh projít.

Rozhodli jsme se jít jen část obou treků, které byly bezpečné. Rozhodně netoužíme zařadit se mezi turisty, které museli zachraňovat, protože podcenili novozélandskou přírodu. První část naší cesty vedla mezi vulkány RuapehuNgauruhoe. Počasí bylo nádherné a my si užívali výhledů na zasněžené svahy obou hor. Jednu noc jsme strávili ve stanu u jezer Tama a pak nás cesta zavedla na jihozápadní svah Ruapehu. Chaty tu jsou pohodlné a s výhledy, které by si přály mít nejluxusnější hotely.

Po pěti dnech jsme se pomocí stopu přesunuli na místo našeho startu. V nejbližší chatě jsme si totiž uschovali pár přebytečných věcí. Turisté, kteří v chatě s námi nocovali nám řekli, že Round the Mountain Track je v pohodě průchozí. No, příště se půjdeme na DOC raději zeptat osobně.

Klára

P.S.: Petěrko již brzy uveřejní článek, jak funguje ubytování v DOC chatách (opravdu? – Peterko).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Zéland a jeho autorem je Peter Michalčík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Pod Horou osudu

 1. Ahoj Klárko a Petěrko,
  zdravím Vás z rodné hroudy a čekám na další příběhy z cesty doplněné o fotografie.
  Doufám, že je vše o.k. a nepotkala Vás nějaká nepříjemnost.
  Srdečný pozdrav zasílá Vašek.

  • Potkavaji nas jenom same dobre veci a hlavne lide. Ale reakce na clanky jsou mizive, proto se nam nechce moc psat. Taky travime spoustu casu na netu hledanim ubytovani pres Couchsurfing. Nezbyva mnoho sil na smoleni clanku. I kdyz jr co psat…
   Budete muset prijit na promitani.

 2. Zdravím Vás oba a jsem ráda, že se daří. Je neděle a já s chutí prohlížím vaše fotky. Zejména fotky z NP jsou moc pěkné a opakovaně se k nim vracím. Probudit se ve sněhu musel být zážitek. Kaktusy jsou obdivuhodné. Mějte se fajn a ve zdraví se vraťte. Zdraví Šárka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *