Hory, jezera a moře

Po trampování na Stewartově ostrově jsme pár dní odpočívali v Invercargillu. Což znamenalo praní a sušení výzbroje a výstroje, dívání se na filmy (Howl’s Moving Castle, The Help, Life During Wartime) a vaření. Dokonce jsme se pokusili i pravou novozélandskou jehnečí kýtu a myslíme, že se nám docela povedla (recept můžeme na požádání poslat).

Náležitě odpočatí a vymydlení jsme vyrazili za dalšími dobrodružstvími směrem na sever. Zastavili jsme se v Te Anau, kde se nám povedlo přejít Kepler track. Měli jsme štěstí, že bylo krásně a málo sněhu, takže nehrozily laviny. Z Te Anau jsme pokračovali dál do Wanaky, kde jsme si dali zatím asi nejhorší a nejdražší fish’n’chips, a dál do Makarory.

Makarora je malá ves obklopená horami, kde Petěrko před pěti lety pracoval. Zastavili jsme se tu na dva dny, abychom pozdravili bývalé kolegy a trochu si odpočali od stopovaní a ninjakempingu. Z Makarory nás svezl pošťák Matt do městečka Fox Glacier, dále jsme pokračovali opět stopem přes Franz-Josef (rakousko-uherský monarcha zde věnoval Novozelanďanům několik kamzíků) a Lewis pass na východní pobřeží. Přestože jsme většinu času proseděli v autech nebo čekali u silnice se vztyčeným palcem, rozhodně jsme se nenudili. Scenérie západního pobřeží jsou krásné – bílé hory, modrá jezera a řeky a svěže zelené lesy. Městečka v tomhle kusu Jižního ostrova navíc pamatují období zlaté horečky v polovině 19. století, takže připomínají americký divoký západ.

Příjezd na východní pobřeží také nebyla nuda. Jeli jsme rovnou do města Kaikoura, kde se hory potkávají s mořem. Bydleli jsme u Shanna, který nám představil kousek maorské kultury, navařil spostu zdravých dobrot, půjčil nám svou kuchyni k výměně kulinarských zkušeností a pobavil nás svými cestovatelskými historkami. Udělali jsme si dvoudenní výlet na horu Fyffe a šli se podívat na lachtany povalující se kousek od města. Z Kaikoury jsme odjeli zpět do Christchurch, kde jsme si vyzvedli pár svých věcí a odletěli do Wellingtonu.

Klára

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Zéland a jeho autorem je Peter Michalčík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *